Přeskočit na obsah

Naše klinika nabízí špičkové testy funkční medicíny. Co nás činí unikátními, je odborný a detailní výklad výsledků a individuální doporučení pro každého pacienta.

Epigenetické testy DNA. Testování DNA vám díky znalosti vašeho unikátního genetického kódu pomůže učinit chytřejší rozhodnutí a objevit účinnější řešení pro optimalizaci vašeho zdraví a dosažení vašich cílů.

 • DNA Health testuje 57 genů z devíti oblastí, které zásadním způsobem ovlivňují naše zdraví: metabolismus lipidů a cholesterolu, methylace, detoxikace, zánětlivost, oxidativní stres a schopnost antioxidace, zdraví kostí, inzulinová citlivost, reakce na potraviny (kofein, železo, PUFA, sůl, hořká chuť, alkohol, lepek, laktóza) a nově také metabolismus vitamínů (vitamín A, D, B12, C). Tento test je vhodný nejen při zkoumání příčin vzniku konkrétních onemocnění, ale také jako preventivní nástroj k porozumění vašemu zdraví nebo zdraví vašich členů rodiny.
 • DNA Diet je vhodný při analýze metabolismu živin s důrazem na regulaci váhy. Test na základě konkrétních genových mutací vyhodnocuje například nejvhodnější stravovací styl pro váš genotyp, objem fyzické aktivity k regulaci hmotnosti, rychlost metabolismus tuků a sacharidů, schopnost udržení homeostázy, ale také funkci genů zodpovědných za pocit sytosti, chuti na sladké nebo ukládání tuků.
 • DNA Sport je velmi efektivním nástrojem pro profesionální i rekreační sportovce. Popisuje jaká je vaše genetická predispozice v souvislosti se schopností regenerace, rizikem zranění, zda máte vlohy k silovému nebo spíše vytrvalostnímu sportu, kdy je pro vás optimální trénovat nebo jak vaše tělo metabolizuje kofein či sůl.
 • DNA Estrogen – Vede k individuálnímu přizpůsobení stravy, hormonů a výživových doplňků pro zlepšení metabolismu estrogenů. Nevyvážený metabolismus estrogenů je spojen se zvýšeným rizikem vzniku onemocnění prsu, vaječníků, prostaty a dalších orgánů. Dále i rakoviny tlustého střeva, endometriózy a příznaků PMS.
 • DNA Mind – Umožňuje nahlédnout do fungování biologických oblastí, které ovlivňují neurodegenerativní poruchy včetně úbytku kognitivních funkcí a pozdního nástupu Alzheimerovy choroby; dále návykové chování, regulace nálady; jako je reakce na stres, úzkost nebo deprese.
 • DNA Resilience – Informace o sedmi klíčových molekulárních oblastech, které mají největší vliv na stres a odolnost; neuropeptid Y, oxytocin, neurotrofická dráha, kortizol, noradrenalin, dopamin a serotonin. Tento test určuje genetickou odolnost člověka a poskytuje strategie v oblasti výživy a životního stylu, které posilují jeho vnitřní silné stránky a snižují jeho slabé stránky.
 • Test mikrobiomu, včetně parazitologie a virologie – Tato komplexní analýza stolice a parazitologie pomáhá určit příčiny gastrointestinálních symptomů a chronických systémových stavů a ​​měří klíčové markery trávení, vstřebávání a zánětu. Obsahuje komplexní bakteriologii a kvasinkové kultury k identifikaci přítomnosti prospěšné flóry, nevyvážené flóry včetně druhů Clostridium a dysbiotické flóry, stejně jako detekci infekčních patogenů a parazitů pomocí PCR a dalších metod. Z testu proto poznáme, jaké je osídlení střev a celková funkce mikrobiomu. Tyto informace pak pomohou při nastavení efektivní individuální terapie přírodní cestou.
  Test je doporučen při řešení chronických stavů jako je systémový zánět, IBS, SIBO, autoimunitní onemocnění, únava, poruchy trávení, snížená vstřebávací kapacita, podvýživa, chronické problémy zácpy nebo průjmových stavů atd…
 • Test střevního mikrobiomu a jeho funkce GI MAP – GI MAP je inovativní klinický nástroj, který měří DNA gastrointestinální mikroflóry z jednoho vzorku stolice pomocí nejmodernější technologie kvantitativní polymerázové řetězové reakce (qPCR). GI MAP byl navržen tak, aby detekoval mikroorganismy, které mohou narušovat rovnováhu střev nebo přispívat k chronickým onemocněním. Test zároveň zkoumá kvalitu trávení, vstřebávání živin, markery zánětu a imunitní funkce.
  Přesnost a spolehlivost GI MAP umožňuje personalizovaným protokolům řešit dysfunkci střev na základě toho, které infekce jsou naléhavé, které oblasti funkce střeva jsou v nerovnováze a jak tyto dysbalance efektivně napravit.
 • Komplexní test hormonů ze sušené moči – DUTCH Complete – Tento test je unikátní analýzou hormonálního zdraví. Je vhodný pro muže i ženy. Výsledky jsou odebírány pro ženy v konkrétní dny a časy menstruačního cyklu. Odebírá se pět vzorků moči k detailnímu zkoumání hormonálního metabolismu. Výhodou je, oproti testování hormonů z krve, že vidíme skutečnou aktivitu z poměrů odbouraných hormonů v moči. Unikátní je i porovnání funkce hormonů pohlavních, stresových i hormonů určujících psychickou pohodu. Právě tyto souvislosti nám pomáhají vypátrat příčinu nepravidelné, žádné či bolavé menstruace nebo problémů s otěhotněním nebo s udržením těhotenství. Pro muže relevantní v případech sníženého libida, problémům s pocením nebo se sklony k depresím. Test je efektivní k určení stavu fluktuace pohlavních, stresových hormonů a hormonů dobré nálady a tím k nastavení individuální zdravotní prevence.
 • Test poměrů mastných kyselin – test ukáže poměry esenciálních mastných kyselin omega 3 a omega 6 v našem organismu. Tyto mastné kyseliny jsou zcela zásadní pro naše zdraví, regulaci zánětu i psychickou pohodu. Součástí testu je zkoumání metabolických cest mastných kyselin, což slouží k pochopení jejich správného metabolismu a nastavení stravy a možného užívání doplňků stravy.
 • Test minerálů a těžkých kovů z vlasů nebo moči – test zkoumá zastoupení minerálů a jejich poměrů v tkáni vlasů. Vlasy slouží jako depotní a regulační mechanismus našeho organismu. Sleduje se také množství uložených toxických látek a přetížení organismu například olovem, rtutí, niklem, arsenem atd. Test je vhodný k zjištění metabolismu minerálů ale také při hledání příčin chronických stavů jako je únava, bolesti hlavy nebo autoimunitní onemocnění. Potravinové přecitlivělosti IgG – tento test zkoumá abnormální reakce imunitního systému na 184 nebo 96 potravin. Test velmi přesně ukazuje i míru iritace imunitního systému, proto pomůže praktikovi připravit efektivní protokol s velmi přesným doporučením v oblasti stravy a zároveň péče o střeva. Test používáme při stavech jako ekzémy a kožní projevy, ADHD, IBS, deprese, gastrointestinální problémy, systémový zánět, únava, malabsorpce atd…

Důležité informace o ceně:

 • V ceně testu je již zahrnuta interpretační konzultace. Po uhrazení testu vám nebudou účtovány žádné další poplatky za konzultaci a poštovné.
 • Pro přesné informace o ceně jednotlivých testů se, prosím, obraťte na naši asistentku.